Ota yhteyttä!

  • Asiakaspalvelu

    Parhaiten tavoitat meidät sähköpostitse: 
    asiakaspalvelu@nuorisosaatio.fi

    Puhelin: 09 7552 4700 (puhelinajat: ma, ti & to 8:30-14:30)

    Toimiston aukioloajat

    ma 10-17, ti 9-14 & to 9-14 (keskiviikkoisin ja perjantaisin suljettu)

    Kuukauden ensimmäisenä arkipäivänä klo 8-16 (maanantaisin klo 17 asti).

    Nuorisosäätiö | Nuorisoasuntojen Isännöinti Oy
    Hiihtäjäntie 7
    00810 Helsinki

    Palvelupäällikkö:
    Riku Halinen, riku.halinen@nuorisosaatio.fi

  • Yleinen asukasneuvonta

    Eeva Backman, asukasneuvoja
    eeva.backman@nuorisosaatio.fi

    Sara Lehtoranta, asukasneuvoja
    sara.lehtoranta@nuorisosaatio.fi

    Palvelupäällikkö:
    Riku Halinen, riku.halinen@nuorisosaatio.fi

  • Vuokraseuranta

    Vuokranmaksujen seuranta, laskutus & vakuuden palautukset

    Huom. mikäli olet saanut kirjeen erääntyneestä vuokrasta: maksusuunnitelmien teot, velkamäärän tiedustelut ja muut yhteydenotot:
    Svea Perintä 
    yhteistyo@svea.fi
    puh. 09 4242 3050

    Vuokraseurannan puhelinaika on arkisin klo 10-12.

    Faina Jauhiainen, asuntosihteeri
    faina.jauhiainen@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4722

    Hanna Myllymäki, asuntosihteeri 
    hanna.myllymaki@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4735

    Mirka Richardt, asuntosihteeri 
    mirka.richardt@nuorisosaatio.fi p. 09 7552 4733

    Katso oman kohteesi asuntosihteeri:

    Espoo
    Herttuanportti 4 (Faina)
    Klippinkitie 1 (Faina)
    Kumppaninkuja 1 (Faina)
    Pellaksenmäentie 13 (Faina)
    Rummunlyöjänkatu 8 (Faina)
    Ullanmäentie 13 (Mirka)
    Ullantorppa 2 (Hanna)

    Helsinki
    Hatuntekijänkuja 11 (Mirka)
    Henrik Lättiläisen katu 5 (Faina)
    Hiihtomäentie 14 (Faina)
    Hiihtäjäntie 5 (Mirka)
    Hiihtäjäntie 7 (Hanna)
    Hitsaajankatu 1 (Faina)
    Isosaarentie 2 (Faina)
    Koskelantie 52 (Mirka)
    Laajasuontie 35 (Mirka)
    Mustalahdentie 1 (Faina)
    Petter Wetterin tie 4 (Hanna)
    Pomeranssikuja (Mirka)
    Porslahdentie 24 (Mirka)
    Puotilan Metrokatu 4 (Mirka)
    Seltterikuja 4 (Faina)
    Siemenkuja 1 (Hanna)
    Tapulikaupungintie 17 (Mirka)
    Teerisuontie 35 (Mirka)
    Turkhaudantie 3 (Mirka)
    Tyynenmerenkatu 7 (Mirka)
    Tyynylaavantie 13-15 (Mirka)
    Viljatie 3 (Mirka)
    Vuotie 55 (Mirka)

    Hollola
    Oravapiha 2 (Hanna)

    Järvenpää
    Alankotie 2 (Mirka)
    Bjarnenkuja 8 (Faina)
    Metsolantie 50 (Hanna)
    Pöytäalhontie 74 (Hanna)

    Kerava
    Lintulammenkatu 11 (Hanna)
    Lintulammenkatu 15 (Mirka)
    Santaniitynkuja 1 (Faina)
    Seunalantie 8 (Faina)

    Lahti
    Herraskuja 2 (Hanna)
    Kaarikatu 9 (Hanna)
    Manninkatu 2 (Hanna)
    Manninkuja 4 (Hanna)
    Roopenkuja 4 / Rouvaskuja 1 (Hanna)

    Lappeenranta
    Oraankatu 1-2 (Hanna)
    Orioninkatu 14 (Hanna)

    Nurmijärvi
    Isoseppälä 10 (Hanna)
    Myllärintie 2 (Hanna)
    Sorvankaari 10 (Hanna)

    Orimattila
    Palojoentie 2 (Hanna)

    Riihimäki
    Heikkilänpolku 2 (Faina)

    Sipoo
    Graniittitie 18 (Mirka)
    Graniittitie 20 (Mirka)

    Tampere
    Iidesranta 30 (Hanna)

    Tuusula
    Hyökkäläntie 9 (Hanna)
    Puistotie 4 (Hanna)
    Pähkinämäentie 255 (Hanna)
    Swingipolku 2 (Hanna)

    Vantaa
    Illenpiha 4 (Mirka)
    Rosendalinkuja 7 (Faina)
    Tammistonkatu 23 (Faina)

    Vihti
    Papulintie 2 (Hanna)

  • Isännöinti

    Hallinnollinen isännöinti, kiinteistöjen valvonta ja turvallisuus

    Huom. vikailmoitukset ja häiriöilmoitukset ilmoituslomakkeen kautta:

    Ilmoituslomake

    Isännöitsijöiden kohdejako:

    Joonas Hirvonen, kiinteistöpäällikkö & isännöitsijä
    joonas.hirvonen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4756

    Marko Saarinen, isännöitsijä
    marko.saarinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4739

    Sari Saharinen, isännöitsijä
    sari.saharinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4726

    Olli Siiskonen, isännöitsijä
    olli.siiskonen@nuorisosaatio.fi

    p. 09 7552 4727

    Espoo
    Herttuanportti 4 (Sari)
    Klippinkitie 1 (Sari)
    Kumppaninkuja 1 (Olli)
    Pellaksenmäentie 13 (Olli)
    Rummunlyöjänkatu 8 (Marko)
    Ullanmäentie 13 (Olli)
    Ullantorppa 2 (Marko)

    Helsinki
    Hatuntekijänkuja 11 (Marko)
    Henrik Lättiläisen katu 5 (Olli)
    Hiihtomäentie 14 (Kipparlahden Isännöinti Oy, Elli Schihin)
    Hiihtäjäntie 5 (Joonas)
    Hiihtäjäntie 7 (Sari)
    Hitsaajankatu 1 (Sari)
    Isosaarentie 2 (Sari)
    Koskelantie 72 (Joonas)
    Laajasuontie 35 (Joonas)
    Mustalahdentie 1 (Sari)
    Petter Wetterin tie 4 (Marko)
    Pomeranssikuja (Joonas)
    Porslahdentie 24 (Sari)
    Puotilan Metrokatu 4 (Olli)
    Seltterikuja 4 (Sari)
    Siemenkuja 1 (Marko)
    Tapulikaupungintie 17 (Olli)
    Teerisuontie 35 (Joonas)
    Turkhaudantie 3 (Olli)
    Tyynenmerenkatu 7 (Joonas)
    Tyynylaavantie 13-15 (Olli)
    Viljatie 3 (Joonas)
    Vuotie 55 (Joonas)

    Hollola
    Oravapiha 2 (Marko)

    Järvenpää
    Alankotie 2 (Joonas)
    Bjarnenkuja 8 (Sari)
    Metsolantie 50 (Marko)
    Pöytäalhontie 74 (Marko)

    Kerava
    Lintulammenkatu 11 (Marko)
    Lintulammenkatu 15 (Joonas)
    Santaniitynkuja 1 (Sari)
    Seunalantie 8 (Sari)

    Lahti
    Herraskuja 2 (Sari)
    Kaarikatu 9 (Marko)
    Manninkatu 2 (Sari)
    Manninkuja 4 (Sari)
    Roopenkuja 4 / Rouvaskuja 1 (Sari)

    Lappeenranta
    Oraankatu 1-2 (Marko)
    Orioninkatu 14 (Marko)

    Nurmijärvi
    Isoseppälä 10 (Marko)
    Myllärintie 2 (Sari)
    Sorvankaari 10 (Marko)

    Orimattila
    Palojoentie 2 (Marko)

    Riihimäki
    Heikkilänpolku 2 (Sari)

    Sipoo
    Graniittitie 18 (Marko)
    Graniittitie 20 (Marko)

    Tampere
    Iidesranta 30 (Marko)

    Tuusula
    Hyökkäläntie 9 (Marko)
    Puistotie 4 (Marko)
    Pähkinämäentie 255 (Marko)
    Swingipolku 2 (Marko)

    Vantaa
    Illenpiha 4 (Joonas)
    Rosendalinkuja 7 (Sari)
    Tammistonkatu 23 (Sari)

    Vihti
    Papulintie 2 (Marko)

  • Tekninen isännöinti

    Talojen huolto- ja kunnossapitoasiat (ei vikailmoitukset), siivousasiat & huoneistojen kuntotarkastukset

    Sami Kaartinen, tekninen isännöitsijä
    sami.kaartinen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4745 

    Keijo Reiman, tekninen isännöitsijä
    keijo.reiman@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4734

  • Asuntotarkastukset

    Yhteydenotot sähköpostitse: asuntotarkastus@nuorisosaatio.fi

    Mira Eskelinen, kiinteistösihteeri
    mira.eskelinen@nuorisosaatio.fi

    Mari Törhönen, kiinteistösihteeri
    mari.torhonen@nuorisosaatio.fi

  • Kehitys- ja tietohallintopalvelut

    Kehitys ja tietohallintoasiat

    Antti Hartikainen, tietohallintopäällikkö
    antti.hartikainen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4754

  • Rakennuttaminen

    Hankesuunnittelu, rakennuttaminen & valvonta

    Mika Selin, rakennuttamissuunnittelija
    mika.selin@nuorisosaatio.fi
    p. 040 041 6695 

     

  • Talous

    Kirjanpito, ostoreskontra, budjetointi, vuokranmääritykset yms.

    Jaana Lehtimaa, talouspäällikkö
    jaana.lehtimaa@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4736

    Nina Pirkkalainen, kirjanpitopäällikkö
    nina.pirkkalainen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4723 

    Anu Karppanen, kirjanpitäjä
    anu.karppanen@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4738 

    Hanna Fernando, taloussihteeri
    hanna.fernando@nuorisosaatio.fi

  • Johto

    Kimmo Pihlman, toimitusjohtaja 
    kimmo.pihlman@nuorisosaatio.fi
    p. 09 7552 4724 / 0400 454 830

    Johtoryhmä

    Kimmo Pihlman, toimitusjohtaja
    Jaana Lehtimaa, talouspäällikkö
    Joonas Hirvonen, kiinteistöpäällikkö
    Antti Hartikainen, tietohallintopäällikkö
    Riku Halinen, palvelupäällikkö